fbpx

Nõva Break

Suvel tegutseme turismi-infopunktina ja aastaringselt toodame oma leivakojas käsitööleiba, mida turustame Nõval, Haapsalu OTTis ning tellides ka Tallinna. Kui satud Nõvale, leiad meid kergesti üles. Helista, kui tahad sooja leiba, anname teada, millal ahjutäis valmis saab.

Nõva Break OÜ on väike perefirma, mis asutati 2018. aasta mais. Suvel on avatud külastajatele väike turismi-infokohvik, kus peale suupistete pakume leiba, mida valmistame käsitööna samas koha peal. Meile  meelitab sisse astuma sooja leiva lõhn ja alati saab seda maitsta mõnusa ürdivõiga. Muudki toidud meie hooajati vahelduvas menüüs on võimalikult kohalikust toorainest: rabarberi-kohupiimakook, mustikakook, rummikeeks ja
teised koogid on tehtud Läänemaa talude toodangust, samuti on kasutatud Nõva metsadest ja oma aiast pärit marju. Kohv meie majas on pärit otse Brasiiliast, tunnustatud kohvikasvatusest, röstitud
tellimusel Nõva Break’i jaoks.

Rukkileib on eestlastele üks olulisemaid toite, mida me esiemad teinud juba 33 inimpõlve. Päris enda omaks ei saa keegi leiva retsepti pidada, küll on aga igal leivategijal oma käekiri ja maitse. Meie alustasime leivateo katsetusi kaksteist aastat tagasi kui maamajja puuküttega ahju saime. Nüüdseks oleme küpsetamisest sõltuvusse jäänud.

Meie leibadest populaarseim on krõbe „Hea tuju leib“ (tuntud Nõva leivana), kus on rohkesti erinevaid seemneid nii sees kui peal. Pakume ka seemneteta leiba ja juuretisega küpsetatud saia.

Turismiinfokohvik ja leivakoda asub Nõva külas Päästeameti ja Nõva Hosteli vahel Haapsalu Riguldi Võntküla tee ääres

Oleme läbi viinud rukkileiva õpitubasid ja oleme õnnelikud, et siiani jätkavad leivategu enamus läbinutest. Me suudame õpetada juuretisega
tehtud saia küpsetamist. Ette tellides võime õpitubasid korraldada saksa- ja inglise keeles.

Avamise ajad, mis muutuvad hooajati, leiad meie Facebooki lehelt.

Oled alati oodatud!

Meie Leivad

– Meie bränd on „Hea tuju leib“, mille koostises on täistera rukkijahu, rukkikroovijahu, rukkilinnasejahu, juuretis, suhkur, sool ja erinevad seemned, vormide määrimiseks kasutame võid (veganeile õli).
– Sama koostisega kuid seemneteta leib on “Mõnusa päeva leib“.
– Eritellimuse peale oleme valmis tegema suhkru- ja laktoosivaba leiba.
– Ajaloolisele laevahukule Nõva rannas pühendatud kook Maria Catharina.

Kohad, kust saab toodangut osta:
  • Nõva leivakoda 
  • Nõva pood (Läänemaal)  
  • OTT Kohalik Talupood (Jüriöö 7, Haapsalu) 
  • OTT kaubakohtumistel neljapäeviti 16-17.30 Haapsalu turul
  • Erinevatel laatadel
  • Kui soovid meie leiba tellida enda ürituseks või lihtsalt panete kollektiiviga tellimuse kokku, siis alates kümnest leivast toome need ka kohale nii Keilasse kui Tallinna. Saada sõnum või helista Merikesele 528 9264.

Pildigalerii

Tooted:

  • käsitööleivad
  • leiva valmistamise töötoad

Kontakt:

Telefon: +372 528 9264
E-post: info@novabreak.ee

Koduleht: