Jahu-Jaan

Kiviveski jahud on eripärased ja omanäolised. Läänemaa kivistel põldudel kasvanud teravili on eriliselt heade maitseomadustega ning kõrge kvaliteediga, mis aitab saavutada maitsvamat lõpptulemust nii koduküpsetajal kui elukutselisel pagaril!

LAURI-JAANI TALU Kivikülas, Haapsalu külje all, asub Lauri-Jaani talu. Loodi see juba 20. sajandi algul, mil rannikuäärse majapidamisena põhiliselt merd künti ja kalaga kaubeldi. Nii nagu enamik tänapäeva talusid, sai ka Lauri-Jaani uue elu sisse pärast Eesti taasiseseisvumist, kui tagastati talu endised maad ja kolhoosist sai osta tehnikat. Põllumajandusega hakati tõsisemalt tegelema aastal 1989, kui meres kala vähemaks jäi. Alustati nii piimatootmise, lambakasvatuse, aga ka vilja- ja köögiviljakasvatusega. Jaan ise on juba aastakümneid parematel põllumaadel, aga talu jätkab oma tegemisi pere noorima poja juhtimisel.

TÕHUS JA TERVISLIK TOIT

Lauri-Jaani on üks Eesti esimesi mahetalusid. Esimesena Eestis hakkasime siin kasvatama speltanisu, mis on näiteks Saksamaal väga hinnatud maheteravili. Speltanisu teevad eriliseks selle maitse ja toitaineterikkus. Oleme juba 30 aastat siinsetel põldudel vilja kasvatanud ning täna jahvatame sellest ka traditsioonilise kiviveski abil jahu. Ehedalt ja mahedalt – toitu ja tervist sünteetiliste väetiste või tõrjevahendite kaudu rikkumata.

Kohad, kust saab toodangut osta:
  • Haapsalu Kaubamaja ja Uuemõisa Konsum Läänemaal
  • OTT Talupood (Jürioo 7, Haapsalu)
  • Tallinna ja Tartu Kaubamaja ökomaailm
  • Talust otse, selleks helista 5333 2413, toome kohale ka Haapsallu
 

Pildigalerii

Tooted:

Astelpajumarjad (külmutatud)
Astelpajumahl
Astelpajujook
Astelpajujahu

Kontakt:

Telefon: +372 5333 2413
E-post: helena@sepaokotalu.ee

Koduleht: