fbpx

Läänemaa JOOGIKONKURSS

Läänemaa JOOGIKONKURSS

Mahlad, maitseveed, limonaadid, toonikud, piimajoogid, siidrid, õlled, mõdu, koduveinid, liköörid, maitseviinad

Kui sul on kodus põnevate maitsetega isetehtud alkohoolseid või mittealkohoolseid jooke või oled joogitootmise endale juba ametiks võtnud ja pakud neid ka teistele, siis Kodukant Läänemaa ja vinoteek MULLiga ja MULLita ootavad Sind osalema Läänemaa joogikonkursil. Konkursi raames selgitatakse välja Läänemaa parimad joogid.

Konkursil osalemiseks tuleb korrektselt sildistatud jook saata hiljemalt 6. novembriks Haapsalus asuvasse MULLiga ja MULLita vinoteeki ning tasuda osalustasu. Oktoobris toimuvad eelvoorud, kus nii joogi- ja toiduekspertidest, kui mitteprofessionaalidest koosnev žürii valib pimedegustatsiooni käigus finaali pääsevad joogid. Jookide hindamisel lähtutakse 3 kategooriast: mittealkohoolsed joogid (mahlad, maitseveed, limonaadid, toonikud, piimajoogid), kerge või lahja alkohol (koduveinid, siidrid, õlled, mõdu) ja kange alkohol (liköörid, maitseviinad jms). Iga konkursil osaleja saab hiljem lugeda ka žürii arvustusi oma jookide kohta ning konkursi tulemuste avalikustamisel kajastatakse huvitavamaid maitseid Läänemaa toidu kodulehel ja sotsiaalmeedias. Võitjad kuulutatakse välja Läänemaa Toidunädala raames novembris.

Kuidas konkursil osaleda?

– Konkursile esitatavad tooted saata või kohale toimetada Haapsalus asuvasse MULLiga ja MULLita vinoteeki 6. novembriks (peale tähtaega kohaletoimetatud tooteid vastu ei võeta, isegi kui nende eest on tasutud)
– Tasuda osalustasu 16 eurot joogi (mitte pudeli) kohta MTÜ Kodukant Läänemaa arvele EE632200221022088533 Swedbank; selgitus: Läänemaa joogikonkurss, isiku/ettevõtte nimi, esitatud toodete arv
– NB! Konkursil osalevate toodete kohaletoimetamist mitte jätta viimasele minutile!

Tooted peavad olema pakendatud.

– Hermeetiliselt suletud naturaalse-, vinüül-, kroon- või  keeratava korgiga.
– Pudeli minimaalne suurus on 0,2 l õllede ja muude väiksematesse pakenditesse villitavate jookide puhul, 0,5 l koduveinide puhul (viimaste puhul soovitame kasutada traditsioonilist veini- või  šampanja pudelit mahuga 0,75l)

Pudelil peab olema silt, millel on kirjas:
  1. Valmistamise aasta (aastanumber, mille päikese all viljad (toore) valmisid, mitte pudeldamise aasta).Alkoholivabadel jookidel säilivusaeg ja soovitatud säilitamise tingimused.
  2. Joogi nimi, tootja nimi, -sarja vms nimi. Kohustuslik on märkida tooraine(d). Mitme eri tooraine puhul märkida järjekorras vastavalt osakaalule, alustades suurimast. Võimalusel märkida toote kangus.
  3. Jookidel märkida kategooria: valge kuiv, valge poolkuiv/poolmagus, valge dessert, punane kuiv, punane poolkuiv/poolmagus, punane dessert, vahuvein, siider, mõdu, õlu lager, õlu IPA jne.

– Pudelid peavad olema pakitud pappkasti. Igat toodet pudeli mahuga üle 0,5 l peab olema esitatud 2 tk.  Igat toodet pudeli mahuga kuni 0,5l peab olema esitatud 4 tk. Ühes kastis võib olla mitu erinevat konkursil osalevat sama valmistaja jooki.

– Iga erineva joogi (mitte pudeli) kohta peab kastis leiduma eraldi ümbrik, mis sisaldab täpsemat informatsiooni joogi ja selle valmistaja kohta (nimi, aadress, meiliaadress, telefoninumber). Ümbrikul peab olema sama nimi, mis pudelil.

 

Lisainfo ja küsimused
Liis Moor
MTÜ Kodukant Läänemaa tegevjuht
Tel +372 5816 4888
liis.moor(at)kklm.ee

Aare Karolin
MULLiga ja MULLita vinoteek
Tel +372 501 9666
aare(at)joogikoolitused.ee